Возел со 194 km/h на автопатот Куманово - Скопје - Велес

5 копии
2 копии

Вкупно 144 возачи се санкционирани во вчерашната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес што ја спроведе Мобилната единица за безбедност на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи oд време на време со медиумите споделува фотографии од екранот на полициските радари на кои се гледа со колку километри на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 18.00 до 24.00 часот спроведена е засилена акциска контрола на територијата на СВР Тетово за санкционирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возел со 194 km/h на автопатот Куманово - Скопје - Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: