РАМА УШТЕ ГО ДРЖИ НЕРВОЗАТА - не е добра идејата да поканите некого од Балканот и да го оставите попусто да чека

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
| | веќе видена | слични

Со години ја чекаме „невестата” од Брисел, но, таа никогаш не дојде, вели албанскиот премиер Еди Рама. Рече дека не е Бугарија во прашање, туку начинот како ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Албанскиот премиер, Еди Рама, кој е во посета на Амстердам во разговор во познатиот центар “Де Бали”(De Balie) зборувал и за ”преговорите со ЕУ и неотворањето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Скопје треба да го прифати предлогот за деблокада на евроинтеграциите, да ја искористи шансата и не смее да дозволи да остане пред вратата на Европската Униј ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во интервју за Канал 5 денеска упати пофални зборови за министерот за надворешни работи, Бујар Османи, кој според шефот на ...
| | веќе видена | слични

„Ако треба да им се каже НЕ на оние што сакаат да нѐ нема нас Македонците, да ни го снема јазикот, да си ја заборавиме историјата, тогаш нашето НЕ треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека Македонија треба без двоумење да го прифати новиот француски предлог, кој, според него, е исто така последен, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 84 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 185 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАМА УШТЕ ГО ДРЖИ НЕРВОЗАТА - не е добра идејата да поканите некого од Балканот и да го оставите попусто да чека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: