Николоски: Вистината боли, особено го боли Османи, како и Заев и Ковачевски – ја пониживте Македонија и ја оставивте на дното на Европа и Балканот

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, преку фејсбук статус за вечерва најави целосна блокада пред Владата, а за утре повторно голем ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, на својот фејсбук профил најави вклучување во вестите на Канал 5 ТВ, каде ќе зборува отворено за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во францускиот предлогот се газат на македонските позиции, таму јасно пишува дека во однос на македонскиот јазик двете страни, ќе дадат свое гледање на истиот ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи отворањето на Уставот, за во него да бидат внесени Бугарите, што е обврска која ја презела македонската страна во преговорите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Вистината боли, особено го боли Османи, како и Заев и Ковачевски – ја пониживте Македонија и ја оставивте на дното на Европа и Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: