МЗШВ: Земјоделците да аплицираат за земјоделско земјиште до 21 јули

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) ги објави двата дополнителни јавни огласи со кои за земјоделците на располагање им се ставаат ...
| | веќе видена | слични
47 копии

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 01.07 до 03.07.2022): Направени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Досега во Македонија се направени вкупно 2.084.385 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа направени се 894 тестови, а регистрирани се 193 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 109, Битола – 17, Куманово – 15, Кавадарци – 11, Велес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регистрирани се вкупно двајца починати и 163 позитивни од 922 тестови, односно 17,6 отсто од тестираните, од кои 24 реинфекции, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Речиси 18 отсто од тестираните се позитивни на ковид-19, уште двајца починати и нови 163 заразени од 922 теста, регистрира Министерството за здравство. Досега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Земјоделците да аплицираат за земјоделско земјиште до 21 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: