ВМРО-ДПМНЕ: Владата нека не се обидува да ја дефокусира јавноста од сопствениот неуспех


Два дена молк од страна на Ковачевски, Османи и Маричиќ за тоа кој направил, кога направил и каков хибриден напад имало во Македонија, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната средба со лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села ја повторил оценката дека во европскиот предлог имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на широката консултација која интензивно се одвива, веднаш по добивањето на европскиот предлог, претседателот на Владата на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Вчера Христијан Мицкоски велеше дека зачувувањето на чист македонски јазик во ЕУ е измислен успех, дека никогаш не бил спорен македонскиот јазик, за утрово ...
| | веќе видена | слични

Денес по средбата со премиерот Димитар Ковачевски лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села, д рече дека тој и неговата партија го поддржуваат францускиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се истурените ликови на анти НАТО и анти ЕУ коалицијата. Она што Мицкоски го мисли го кажува Апасиев, она што Мицкоски го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Владата нека не се обидува да ја дефокусира јавноста од сопствениот неуспех

Од:
До кого (е-маил):
Порака: