СИНДИКАТОТ УШТЕ ПООСТРО, УТРЕ ЌЕ ГО БЛОКИРА ВЛЕЗОТ И ИЗЛЕЗОТ КОН СКОПЈЕ - порака до пратениците кои не го гласаат амандманот за повисоки плати за јавнот сектор


Штрајкувачкиот одбор​ - Претседателството на ССМ дискутираше за активностите кои се спроведуваат со генералниот штрајк. Сојузот на синдикатите на Македонија ...
| | веќе видена | слични
14 копии

ЈСП Скопјеинформира дека денеска, петок (01.07.2022 год) од 11 часот, поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собрание на РСМ), возилата од ...
| | веќе видена | слични

Поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собрание на РСМ), возилата од јавниот превоз кои сообраќаат во тој реон ќе возат по изменет режим од ...
| | веќе видена | слични

Јавно сообраќајно претпријатие – Скопје соопшти дека денеска од 11.00 часот, поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собранието), возилата од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска „жешкото столче“ го постави пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА), од каде што ...
| | веќе видена | слични

Протестот на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) за линеарно зголемување на платите на работниците во јавниот сектор за 2.806 денари од 1 јули и враќање ...
| | веќе видена | слични

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје соопшти дека од 10 до 12 часот, во случај на блокада на раскрсницата кај Дом на печат, дел од линиите од јавниот превоз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 169 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 133 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 300 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИНДИКАТОТ УШТЕ ПООСТРО, УТРЕ ЌЕ ГО БЛОКИРА ВЛЕЗОТ И ИЗЛЕЗОТ КОН СКОПЈЕ - порака до пратениците кои не го гласаат амандманот за повисоки плати за јавнот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: