Хипотекарен кредит од Комерцијална банка за остварување на вашиот нов план

3 копии

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини го поздравува барањето за измени на Законот за банки иако остава простор за сомнеж дека истото ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Растат каматите по кои се задолжува државата на домашниот пазар преку државни обврзници. Ако пред месец и половина беше издадена државна обврзница без девизна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од 1 јули Шпаркасе банка АД Скопје ја збогатува својата депозитна понуда со нов депозит за физички лица – Штеден план, погоден за клиентите кои се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Народната банка соопшти дека нејзиниот Совет на својата редовна седница донел одлука за натамошно раздвојување на стапките на задолжителна резерва од валутен ...
| | веќе видена | слични

Од Народната банка посочија дека ја намалиле задолжителната резерва за денарските обврски од 6,5 на 5 отсто, а истовремено ја зголеми стапката на задолжителна ...
| | веќе видена | слични

Народната банка, во рамките на своите ингеренции, креираше мерки за да им остави простор на банките да ги зголемат каматите на денарските депозити, но и да ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Народна банка- На 29 јуни 2022 година, банките пласираа средства во расположливи депозити на седум дена во износ од 404 милиони ...
| | веќе видена | слични

Иако Народна банка на Македонија во три наврати досега ја зголеми основната камата, доведувајќи ја до ниво од два отсто, банкарските камати на кредитите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хипотекарен кредит од Комерцијална банка за остварување на вашиот нов план

Од:
До кого (е-маил):
Порака: