„Журнал“: „Ако Ковачевски сам го прифати францускиот предлог, за едни ќе биде ‘предавник на нацијата’, но за други херој!“

„Наместо спорот со Бугарија да трае уште 20 години, како што беше со Грција, Ковачевски има можност да каже ДА на францускиот предлог и да ги огорчи, а во исто ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-Народна партија ги разбира сите оние кои се против францускиот предлог и против напредокот на Македонија на европскиот пат, велат од оваа партија. Неможе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-Народна партија ги разбира сите оние кои се против францускиот предлог и против напредокот на Македонија на европскиот пат. Меѓутоа не може да ги разбере ...
| | веќе видена | слични

Со писмено соопшение се огласи ВМРО-НП на Љубчо Георгиевски во кое се вели дека францускиот предлог кој го добила македонската влада е најдобриот досега во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

ВМРО-Народна партија ја анализираше најновата и изменета верзија на „францускиот предлог“, и оценува дека во него нема ништо што го загрозува македонскиот ...
| | веќе видена | слични

„Владата ќе го прифати сега францускиот предлог како таков, но и дури со тие параметри ЕУ нема да ги отвори преговорите со с.Македонија. Секој што вели поинаку ...
| | веќе видена | слични

„Со децении с.Македонија се отфрла и се попречува во евроинтеграцискиот процес. Албанско Скопје и особено сегашната Влада во Тирана се главните виновници за ...
| | веќе видена | слични

Доколку Уставот биде отворен во контекст на барањето на Софија, Движењето Беса соопшти дека ќе ги искористи сите собраниски механизми за да наметне укинување ...
| | веќе видена | слични

„Движењето БЕСА силно го поддржува евроинтегративниот пат на с.Македонија. Секое политичко дејствување, што би помогнало во интегративниот процес на земјата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 318 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Журнал“: „Ако Ковачевски сам го прифати францускиот предлог, за едни ќе биде ‘предавник на нацијата’, но за други херој!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: