Николоски: Ковачевски во Брисел глумеше задоцнет патриот


2 копии

Најважното прашање, македонскиот јазик и македонскиот идентитет се осигурани и гарантирани во преговарачката рамка и со тоа признаени и прифатени од ЕУ. Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Имаме политичари за кои сум сигурен дека ќе преземат гаранции и обврски низ тие разговори во иднина целосно достоинствено и конструктивно да ги застапуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за надворешни работи и вицепремиер за европски прашања, Никола Димитров денеска се огласи по изјавата на претседателот Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Професори, амбасадори, поранешен претседател на Македонија, Весна од ВМРО и Весна од СДСМ, граѓани обични а исто толку важни... Обединети испраќаат единствена ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров продолжи да го критикува францускиот предлог, истовремено порачувајќи преку Фејсбук дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Екс вицепремиерот за ЕУ прашања и министер за надворешни работи Никола Димитров кој е најдобро запознаен со процесот на преговори со Бугарија открива каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Ковачевски во Брисел глумеше задоцнет патриот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: