Норвешки разузнавачи: Пукањето во Осло е чин на исламски тероризам

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Норвешката полиција денеска објави дека настаните на Парадата на городста треба да се одложат, повикувајќи се на безбедносни причини по смртоносното дивеење на ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот суд го откри идентитетот на осомничениот за нападот во барот во Осло. 42-годишниот Занијар Матапур со потекло од Иран бил радикален исламист со ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот суд денеска официјално го именуваше осомничениот за смртоносното пукање во геј бар во Осло како Заниjар Матапур (42), норвешки државјанин со иранско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навивачите на Валеренга со спектакуларен огномет во боите на виножитото го осудија терористичкиот напад на геј бар во Осло што се случи завчера. На денешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешките разузнавачки служби задолжени за борба против тероризмот објавија дека го третираат како акт на радикален исламизам пукањето во кое беа убиени две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешки разузнавачи: Пукањето во Осло е чин на исламски тероризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: