Најновиот Супер милионер доаѓа од Швајцарија и освои преку 11 милиони денари

4 копии

Чекавме точно три недели за првиот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ во месец јуни, но чекањето вредеше бидејќи освоен е со извонредна сума од 11.119.759 денари. Среќното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Добивките на Видоелотарија Касинос Австрија донесоа голема радост изминативе десет дена. Вкупно 19.308.970,00 денари се исплатени кај играчите добитници на ...
| | веќе видена | слични

Останато

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

РЕК „Битола“ и РЕК „Осломеј“ произведоа за приближно 40 проценти повеќе електрична енергија во првите седум месеци од годинава во споредба со истиот период ...
сите 205 | | | веќе видена

Соколов е назначен на позицијата по неодамнешните експлозии во руските воени бази на Крим.Во руската воена база кај Јанкој на Крим и денеска, ден по нападот ...
сите 147 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 209 | | | веќе видена

Пронајдена е марихуана во вредност од 800 илјади евра во објект на фабрика за производство на марихуана на која уште лани во мај и била одземена лиценца, ...
сите 317 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја повика Русија да се согласи да бидат извршени проверки во нуклеарната централа Запорожје која се наоѓа во ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најновиот Супер милионер доаѓа од Швајцарија и освои преку 11 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: