Милијардер објасни зошто санкциите против Русија се лоши за Америка: „За Русите ова е подносливо“


Ги принудуваат другите земји да ги намалат своите инвестиции во САД, изјави Реј Далио.Санкциите на Вашингтон против Москва ги принудуваат другите земји да ги ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, смета дека ударите на украинските сили врз станбените области имаат за цел да ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров смета дека официјален Лондон се обидува да најде изговор за британската морнарица да се инфилтрира во ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата на Обединетите нации за образование, наука и култура (УНЕСКО) ја впиша традицијата на готвење боршч во Украина на листата на загрозено културно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров утринава го нападна НАТО, по веста дека Финска и Шведска се подготвуваат да се приклучат на Алијансата. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Неодамна, претставник на Белата куќа уште еднаш повтори дека Русија не треба да се плаши од НАТО, никој воопшто не треба да се плаши бидејќи НАТО е одбранбен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека се спушта нова „железна завеса“ меѓу Русија и Западот по офанзивата на Москва во Украина. – Што ...
| | веќе видена | слични

„Железната завеса“ се спушта меѓу Русија и Западот поради дипломатската криза без преседан предизвикана од украинската војна, изјави во четвртокот рускиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милијардер објасни зошто санкциите против Русија се лоши за Америка: „За Русите ова е подносливо“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: