Вучиќ: Сит сум од игрите на ЕУ

6 копии

Јадранка Јоксимовиќ – српската министерка за евроинтеграции изјави дека кога Србија ќе стане членка на ЕУ ќе мора да се усогласи со политиката на ЕУ во однос ...
| | веќе видена | слични

Министерката за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ изјави дека кога Србија ќе стане полноправна членка на ЕУ, ќе мора да се усогласи со политиката на ЕУ. ...
| | веќе видена | слични

-Единството на сите во ЕУ и меѓу кандидатите е инструмент што ја ослабува Русија, бидејќи се избегнува глобален конфликт што би го одвел светот во колапс, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Социјалистичката партија на Србија (СПС), Ивица Дачиќ, изјави дека партијата е подготвена да ја продолжи соработката со Српската напредна партија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека суштината на последните потези на Приштина не е во регистарските таблички, туку во постојаното малтретирање и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека имал добри и корисни разговори со црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ за различни прашања и изразил ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерката Ана Брнабиќ денеска по средбата со црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ изјави дека се надева оти по неговата посета на Белград односите меѓу двете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 141 | | | веќе видена

Инфлацијата го јаде стандардот на граѓаните, цените се повеќе растат, платите не го следат трендот на рстење на ценита, а трошоците за живот стануваат се ...
сите 141 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Сит сум од игрите на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: