Норвешкото разузнавање: Пукањето во Осло е терористички акт на радикален исламизам

3 копии

Норвешките разузнавачки служби задолжени за борба против тероризмот објавија дека го третираат како акт на радикален исламизам пукањето во кое беа убиени две ...
| | веќе видена | слични

Норвешката полиција денеска објави дека настаните на Парадата на городста треба да се одложат, повикувајќи се на безбедносни причини по смртоносното дивеење на ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот суд го откри идентитетот на осомничениот за нападот во барот во Осло. 42-годишниот Занијар Матапур со потекло од Иран бил радикален исламист со ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот суд денеска официјално го именуваше осомничениот за смртоносното пукање во геј бар во Осло како Заниjар Матапур (42), норвешки државјанин со иранско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навивачите на Валеренга со спектакуларен огномет во боите на виножитото го осудија терористичкиот напад на геј бар во Осло што се случи завчера. На денешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот за пукањето во ноќниот клуб во Осло е норвешки државјанин роден во Иран. Ова го соопшти полицискиот портпарол Кристијан Хатло. „Осомничениот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Димитар Ковачевски е срам за македонскиот народ. Продолжувањето по стапките на неговиот ментор Зоран Заев, каде што убедливо ја носи државата кон патот на ...
сите 431 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.Г., на 41 година од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и ...
сите 686 | | | веќе видена

Најмалку три лица загинаа денеска, а 11 се повредени во несреќа предизвикана од шверцер на луѓе на југот на Унгарија, соопшти полицијата на округот Бац-Кискун. ...
сите 106 | | | веќе видена

Русија и САД во петокот соопштија дека се подготвени да разговараат за размена на затвореници, еден ден откако рускиот суд ја осуди кошаркарската ѕвезда Бритни ...
сите 107 | | | веќе видена

Власта лаже дека нема да се почувствува енергетската криза, зошто тогаш поскапе парното?!, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Пред само два дена РКЕ, ...
сите 299 | | | веќе видена

Да ви се заблагодарам прво на присуството, денеска сум во општина Тетово, во рамки на предизборната кампања за изборот на советници во општинскиот совет. Веќе ...
сите 431 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на којшто ја разгледа епидемиолошката состојба во земјата, при што не препорача воведување на нови ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешкото разузнавање: Пукањето во Осло е терористички акт на радикален исламизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: