Николоски: Со ребалансот се подобруваат стандардот и условите за живот на граѓаните

“Со ребалансот на Буџетот за 2022 година се обезбедуваат средства за подобрување на стандардот и условите за живот на граѓаните во услови на најголема глобална ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На крајот првиот квартал од 2022 година, бруто надворешниот долг изнесува 9.977 милиони евра и забележано е квартално зголемување за 430 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија ја финализираше Годишната програма за работа за 2021 година, доставувајќи го Годишниот извештај за извршените ревизии и за работата ...
| | веќе видена | слични

Бруто надворешниот долг на Македонија во првиот квартал во 2022 година изнесувал 9,997 милиони евра, што претставува квартално зголемување за 430 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични

Од извршената ревизија на друштвото Железници Транспорт АД Скопје, државните ревизори објавија фрапантни податоци кои говорат за систематска небрежност и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Државните ревизори не дадоа зелено светло за финансиските извештаи на Железница на РСМ – Транспорт АД. Во објавениот ревизорски наод, ...
| | веќе видена | слични

Туристички агенции добивале државна помош од буџетот за справување со економските последици од пандемијата без изготвени решенија од Генералниот секретаријат ...
| | веќе видена | слични

За прв пат после подолг период, со кадар се зајакнува и Државниот завод за ревизија. Државната институција која ги „чешла“ книгите на државните институции и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот завод за ревизија се воздржува од давање мислење за реалноста и објективноста на финансиските извештаи за 2020 година, во конечниот ревизорски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 111 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Со ребалансот се подобруваат стандардот и условите за живот на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: