Дарко Каевски: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија


Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски понудил три решенија за францускиот предлог. Тој не добил никаков одговор на барањата од премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски го сумираше нивниот разговор и нагласи дека ќе побара ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по состанокот со премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски, вели дека му понудил јавно да го отфрли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција по средбата со премиерот Димитар Ковачевски, посочи дека побарал од Ковачевски да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски повтори дека ниту за него, ниту за ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски по состанокот со премиеро Димитар Ковачевски во Клубот на пратеници рече дека му понудил ...
| | веќе видена | слични

По средбата Мицкоски – Ковачевски лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски откри дека на премиерот му понуди да се повлече од барањето за предвремени избори ...
| | веќе видена | слични

Вечерва со почеток од 19:00 часот нов протест пред Владата на Република Македонија најавија од „Ултиматум – НЕ благодарам”. Тие ги повикаа граѓаните уште ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе имаат средба денеска во 15 часот, a ќе разговараат за францускиот предлог за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 351 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 331 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дарко Каевски: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: