Рама повторно остар кон ЕУ: Кандидатскиот статус е еден вид таблета против депресија


Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
2 копии

Порто Романо вообичаено треба да биде најголемото трговско пристаниште на брегот на Јадранското Море, а сега покрај трговското пристаниште треба да добие и ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот албански претседател, експремиер и актуелен лидер на крилото за обнова на албанската опозициска Демократска партија, Сали Бериша, соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека Македонија треба без двоумење да го прифати новиот француски предлог, кој, според него, е исто така последен, а ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот на албанската влада Еди Рама на денешната прес-конференција рече дека би бил среќен, ‘ако Владата на Албанија би имала на располагање една ...
| | веќе видена | слични

„Според мое мислење, новиот предлог, кој е и последен, мора добро да го разберат во Северна Македонија, е целосно прифатлив предлог и владата, мнозинството, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама повторно остар кон ЕУ: Кандидатскиот статус е еден вид таблета против депресија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: