Слабостите на силната рубља


И покрај санкциите, руската рубља е силна како што не била со години. Но, нејзиниот курс ги прикрива проблемите на руската економија и може да стане фатален за ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц, соопшти дека презема мерки за да ги направи последиците од инфлацијата поподносливи за граѓаните со еднократни плаќања. Тој ...
| | веќе видена | слични

Американските акции го претрпеа најлошиот пад во првата половина од годината од 1970, бидејќи расте загриженоста за тоа како чекорите за ограничување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рекордни 20,6 отсто или над петтина паднаа акциите на најдобрите 500 компании во САД во првите шест месеци од годинава, пишува Си-Ен-Би-Си . Падот во S&P500 e ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската војска спроведува маневри околу Тајван за да ги предупреди САД и да им одржи лекција на „тајванските сепаратисти“, изјави денеска портпаролот на ...
сите 711 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Најмногу увозна струја на македонскиот пазар продал словенечкиот гигант ГЕН-И преку својата скопска фирма за трговија. Оваа компанија со увезените количества ...
сите 17 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Во денешниот напад на израелската војска во Наблус на окупираниот Западен Брег на реката Јордан се убиени двајца Палестинци, меѓу кои и командант на военото ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слабостите на силната рубља

Од:
До кого (е-маил):
Порака: