Приведен гостиварец по распишана потерница


Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во полициска контрола во содејство со вработени во Државен пазарен инспекторат, во Берово утврдено е присуство на три малолетни лица по 24:00 часот, додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Полициски службеници , во текот на изминатата ноќ за време на одржување на музичка манифестација во Стар Дојран, извршиле контрола и привеле 18 лица поради ...
| | веќе видена | слични

На 01.07.2022 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за сериозен криминал и кривични дела против културното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од МВР информираат дека во периодот од 19.50 часот на 01.07. до 03.00 часот на 02.07.2022 за време на одржување на музичка манифестација во Стар Дојран, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен гостиварец по распишана потерница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: