Петта турска банка почна да ги прифаќа руските картички Мир

2 копии
3 копии

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека Украина пред три дена се обидела да нападне воени објекти на белоруска територија, но дека тие ги ...
| | веќе видена | слични

Белорускиот претседател Александр Лукашенко изјави во саботата дека Украина пред три дена се обидела да нападне воени објекти на белоруска територија, но дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска изјави дека армијата на неговата земја пред неколку дена соборила проектили истрелани од Украина кон ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин изјави во петокот дека сѐ поголемиот политички притисок од Западот ја забрзува интеграцијата на Белорусија со соседната ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Белорусија, наводно, му рекол на рускиот министер за надворешни работи на состанокот во Минск во четвртокот дека „Русија мора да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петта турска банка почна да ги прифаќа руските картички Мир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: