Зошто инфлацијата некаде во светот е релативно ниска?


2 копии

Германските потрошувачи очекуваат зголемување на цените и во наредните месеци.Речиси сите трговци на мало со храна и луксузни стоки планираат да ги зголемат ...
| | веќе видена | слични

Рекордни 20,6 отсто или над петтина паднаа акциите на најдобрите 500 компании во САД во првите шест месеци од годинава, пишува Си-Ен-Би-Си . Падот во S&P500 e ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеските вооружени сили соопштија дека продолжуваат со поморските и воздушните воени вежби околу Тајван. Командата на Источната зона на Кинеската ...
сите 684 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 97 | | | веќе видена

Во духот на протоколите кои власта на Ковачевски ги потпиша со Бугарија, скафандер министерката сака да наметне орвеловски свет во македонската култура. Се ...
сите 104 | | | веќе видена

Примирјето меѓу Израел и Исламскиот џихад, што стапи на сила доцна синоќа, траеше во текот на ноќта, а израелската армија утринава објави дека ќе почне да ги ...
сите 196 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед и Јувентус си подале рака за трансфер на Адриан Рабио за 15 милиони фунти, но зелено светло се чека од мајката на фудбалерот. Англија ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто инфлацијата некаде во светот е релативно ниска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: