Во Скопје санкционирани 168 сообраќајни прекршоци, 49 за пребрзо возење


При засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територијата на Град Скопје ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Минатата, 2021 година, е година со најмал број на жртви во сообраќајот во последните 15 години, а податоците од првата половина на 2022 година покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Во склоп на оперативниот план на Министерството за внатрешни работи- „Безбедно лето“, во соработка со Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Во Тетово ако пешак треба да помине улица, треба многу да внимава како и кога преминува коловозна лента затоа што пешачки премини речиси и да не постојат. Дури ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 145 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 93 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје санкционирани 168 сообраќајни прекршоци, 49 за пребрзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: