ИНТЕРВЈУ | Игор Андоноски, директор за човечки ресурси во „Вабтек МЗТ“: Техничарите се дефицитарен кадар, за нив имаме постојано отворен оглас


Американската компанија „Вабтек“, глобален производител на системи за сопирање шински возила, која го презеде делот за сопирачка опрема од некогашниот ...
| | веќе видена | слични

Сите повозрасни лица кои имаат потреба од дневен престој или пак потреба од социјализација, дружење, исполнет ден, психотерапија, на оние кои им фалат физички ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во чест на 100-годишниот јубилеј, Пивара Скопје, заедно со своите вработени, ја одбележа реализацијата на новите инвестиции во најсовремена опрема и ...
| | веќе видена | слични

Трендовите на пазарот на труд укажуваат на тоа дека сѐ почесто вработените имаат улога во креирањето на условите за работа со тоа што за многу од нив еден од ...
| | веќе видена | слични

Петмина ученици од средното стручно училиште „Михајло Пупин“, за поголема безбедност на велосипедистите, направија иновација со која им се олеснува движењето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитувајќи ја напорната работа и посветеноста на своите вработени и следејќи го трендот на зголемување на цените и животните трошоци, менаџерскиот тим на САСА ...
| | веќе видена | слични

Просечната плата што ја обезбедува Рудник САСА е до 80 проценти повисока од просечната плата во земјава. Овој процент е резултат на новото зголемување од 4300 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како резултат на соработката која ја воспостави општина Битола со Фудбласкиот клуб Бенфика од Португалија, претставници од нивната светски најдобра младинска ...
| | веќе видена | слични

Целта е да се согледаат големите искуства во создавањето на добри фудбалери и истите да се применат како добри совети за понатамошната работа на школата на ФК ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ | Игор Андоноски, директор за човечки ресурси во „Вабтек МЗТ“: Техничарите се дефицитарен кадар, за нив имаме постојано отворен оглас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: