ОБИДИ ЗА ХИБРИДНИ НАПАДИ - ОСМАНИ: Луѓе од државава се јавувале кај министри и политички партии за да се наруши државната стратегија


Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
| | веќе видена | слични

Со сета одговорност кажувам дека ова што го имаме е добар предлог и ги демантирам сите шпекулации кои вчера се појавија во врска со јазикот, дека ќе ни се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на брифинг со новинари изјави дека прашањето на македонскиот јазик е решено и дека треба да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
| | веќе видена | слични

Османи вели дека македонскиот јазик и идентитет се заштитени во овој предлог и дека треба час поскоро да се прифати за да почне преговарачкиот процес за ...
| | веќе видена | слични

„Од стравот да не не блокираат да останеме блокирани, тоа е за мене ирационално и штетно“. Министерот Османи цврсто стои на ставот дека Македонија е пред ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета дека францускиот предлог е добар и нѝ отвора пат и нѝ овозможува да го фатиме последниот воз за Европската ...
| | веќе видена | слични

Наративите дека за македонскиот јазик има фуснота и дека со францускиот предлог ќе се бугаризираме се неточни и штетни. Мора да се демонтира логиката дека ...
| | веќе видена | слични

Минитерството за надворешни работи молчи за протоколот кој треба да го потпишат македонската и бугарската страна за да се тргне блокадата согласно Францускиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОБИДИ ЗА ХИБРИДНИ НАПАДИ - ОСМАНИ: Луѓе од државава се јавувале кај министри и политички партии за да се наруши државната стратегија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: