МНР на Бугарија: Штом ќе биде потпишан протоколот ќе одобриме прва меѓувладина конференција


Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
| | веќе видена | слични

Екс амбасадорот на ЕУ во Скопје Ерван Фуере за ТВ 24 со прецизна порака до ЕУ но и до јавноста во Македонија. Фуере во чиј мандат Македонија ја доби првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог кој Владата го нема објавено, вели за Республика, ...
| | веќе видена | слични

Да расчистиме некои работи, Во моментов не дебатираме дали да ги прифатиме “бугарските барања” или “францускиот предлог” туку преговарачката рамка на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични

Протоколот се крие, иако е дел од пакетот кој треба Владата да го одобри заедно со прифаќањето на францускиот предлог. Владата посочува дека тој не е дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот француски предлог не е подобар од претходниот туку само е технички изменет, вели за Телма Малинка Ристевска Јорданова, член на Управниот одбор на ...
| | веќе видена | слични

СВЕТСКИОТ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС го објавува КОНТРОВЕРЗНИОТ ПРОТОКОЛ КОЈ СТАНУВА СОСТАВЕН ДЕЛ НА ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА ЗА ЧЛЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОПСКАТА УНИЈА ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 335 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 478 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНР на Бугарија: Штом ќе биде потпишан протоколот ќе одобриме прва меѓувладина конференција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: