Вакви хаубици ќе добие Украина од Германија


2 копии

Со нив, тврди тој, погодиле неколку руски командни позиции и ги ослабнале руските капацитети на бојното поле.„Украинците сега можат внимателно да избираат цели ...
| | веќе видена | слични
6 копии

САД вчера и официјално најавија дека на Украина ќе и испратат нов пакет оружје во вредност од 820 милиони долари. Во новиот пакет воена помош ќе се најдат ...
| | веќе видена | слични

САД објавија нова воена помош за Украина од 820 милиони долари, што ќе вклучува и ракетни системи земја-воздух и противартилериски радари, како одговор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот пакет воена помош ќе вклучува ракети земја-воздух и противартилериски радари, кои би требало да ѝ помогнат на Украина поуспешно да се справи со руските ...
| | веќе видена | слични

САД денеска официјално објавија дека на Украина ќе ѝ испратат нов пакет воена помош. Станува збор за оружје вредно 820 милиони долари. Новиот пакет воена помош ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција во Мадрид го објави новиот американски пакет воена помош за Украина во вредност од околу 800 милиони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакви хаубици ќе добие Украина од Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: