Пандов: Францускиот министер Бон потврди дека Ковачевски, Османи и Маричиќ го договарале францускиот предлог

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
| | веќе видена | слични

Таче, ќурко предавничка. Пошто не повикуваш на „консултации”, еве ме мене вечерва во 19 часот пред Влада да поразговараме за бугарскиот предлог поднесен од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија навистина ова однесување на пратеникот од ДУИ не го заслужува. Сето ова не е резултат само на примитивизмот на ДУИ ниту пак резултат на нервозата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот македонскиот амбасадор во Бугарија, Марјан Ѓорчев, во гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на телевизија Алфа, изјави дека францускиот предлог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод 101-годишнината од смртта на Ѓорче Петров, на 28 јуни, во паркот во скопската населба која го носи името на македонскиот револуционер, ќе одржи ...
| | веќе видена | слични

Ваква форма на француски предлог е неприфатливо за македонските национални државни интереси, вели поранешниот амбасадор во Бугарија Марјан Ѓорчев во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Францускиот предлог е дефакто усогласен помеѓу Македонија, Франција и Бугарија. Бугарите многу огранизациски и фнкционално подготвени го дочекаа предлогот го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандов: Францускиот министер Бон потврди дека Ковачевски, Османи и Маричиќ го договарале францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: