Еди Рама со Борисов ќе го решава прашањето за бугарското малцинство во Албанија!


Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот албански претседател, експремиер и актуелен лидер на крилото за обнова на албанската опозициска Демократска партија, Сали Бериша, соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека Македонија треба без двоумење да го прифати новиот француски предлог, кој, според него, е исто така последен, а ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот на албанската влада Еди Рама на денешната прес-конференција рече дека би бил среќен, ‘ако Владата на Албанија би имала на располагање една ...
| | веќе видена | слични

„Според мое мислење, новиот предлог, кој е и последен, мора добро да го разберат во Северна Македонија, е целосно прифатлив предлог и владата, мнозинството, ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека Северна Македонија треба без двоумење да го прифати новиот француски предлог. „Според моја гледна точка, новиот предлог, ...
| | веќе видена | слични

На средба со новинарите, по Самитот на НАТО, што се одржа во Мадрид, Рама ги изнесе напорите вложени за постигнување договор со кој се отвора патот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Координаторот на парламентарна група на албанските владејачки социјалисти, Таулант Бала, до Собранието поднесе предлог-резолуција за осуда на геноцидот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координаторот на пратеничката група на албанската владејачка Социјалистичка партија, Таулант Бала, од собраниската говорница соопшти дека следната недела ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еди Рама со Борисов ќе го решава прашањето за бугарското малцинство во Албанија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: