„Хистеричните“ експерти гневни на обвинувањата на премиерот Ковачевски


Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
| | веќе видена | слични
12 копии
10 копии

Претседателот Стево Пендаровски за утре напладне во неговиот кабинет свика состанок на Советот за безбедност на кој ќе се разгледува модифицираниот предлог на ...
| | веќе видена | слични

Роберт Вељановси јавно ги повика претседателот на државата Стево Пендаровски, премиерот Димитар Ковачевски, министрите Бујар Османи и Бојан Маричиќ вечерва ...
| | веќе видена | слични

До утрово цели 20 часа ниту еден коментар со поддршка на твитот на претседателот Пендаровски во кој објаснува дека со Макрон разговара за модифицираниот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски информира дека на маргините од самитот на НАТО во Мадрид „директно разговарал за модификациите на францускиот предлог“ со ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ми соопшти, а јас тоа му го пренесов и на нашиот премиер Димитар Ковачевски, дека Франција како претседавач со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Хистеричните“ експерти гневни на обвинувањата на премиерот Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: