МЗШВ: Исплатени 1,3 милијарди денари субвенции на 17 000 тутунари за 2021 година


3 копии

Првата сабота од јули светот ја одбележува како Меѓународен ден на задругарството. По тој повод, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од страна на АФПЗРР на 10.277 млекопроизводители исплатени се 76.3 милиони денари за предадено кравјо, овчо и козјо млеко во месеците јануари и февруари 2021 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство преку соопштение ги потсетува земјоделците дека на 6 јули истекува рокот за аплицирање на јавниот ...
| | веќе видена | слични

В сабота, на втори јули од 10 до 18 часот ќе се одржи Фестивал на биодиверзитет во скопскиот Парк на франкофонија. Заедно да ја подигнеме јавната свест за ...
| | веќе видена | слични

„Фестивал на биодиверзитетот“ овој викенд ќе се случува во паркот на Франкофонија, во периодот од 10:00 до 18:00 часот. Настанот е замислен како неформално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски ги додели договорите за финансиска поддршка за организација на локални манифестации и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска додели договори за поддршка на манифестации за промоција на домашни земјоделски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Исплатени 1,3 милијарди денари субвенции на 17 000 тутунари за 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: