(Видео) Ковачки: Ковачевски, Османи и Маричиќ да поднесат оставки поради ветото


Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата вчера почна широки консултации за францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава, најпрво со коалициските партнери. Веднаш по ...
| | веќе видена | слични

Владата вчера започна со широки консултации за францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава и, според неа, тој е солидна основа за градење ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска беше гостин во вестите на „Канал 5“ каде изјави дека во никој случај ...
| | веќе видена | слични

Ние сега имаме рамка во која што има чист македонски јазик, кој што станува официјален јазик на ЕУ, без никакви квалификации, додавки, придавки итн, тврди ...
| | веќе видена | слични

По добивањето на францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава Владата вчера почна широки консултации и објави дека е солидна основа за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако кажеме „да“, веднаш се усвојува рамката, а утредента може да се одржи прва меѓувладина конференција. ЕУ ќе каже „Добредојдовте на отворањето на преговорите ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи официјално и препорача на Владата дека треба да се прифати предлогот на Европската Унија, вклучувајќи го ставот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Пред нас имаме европски предлог за деблокада на нашите евроинтеграции и од нас зависи каква одлука ќе донесеме за иднината на нашите деца и за европеизација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 291 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 429 | | | веќе видена

Кога Кина ќе одлучи да го заземе Тајван, тоа ќе го направи во 48-часовна молскавична офанзива, со што Западот нема време да одговори, изјавија дипломатски ...
сите 255 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Во денешниот напад на израелската војска во Наблус на окупираниот Западен Брег на реката Јордан се убиени двајца Палестинци, меѓу кои и командант на военото ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ковачки: Ковачевски, Османи и Маричиќ да поднесат оставки поради ветото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: