Гувернерката Ангеловска-Бежоска на средба со претставникот на ЕИБ, Бјорн Габриел: Зелените финансии станаа потреба

10 копии

Тековната криза е потсетник за потребата од постојано проактивно делување на полето на структурните реформи, како предуслов за поголема отпорност на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сакаме да се признае македонската култура, македонскиот јазик, нашата етничка припадност и посебноста што ја имаме како Македонци и како што неколкупати ...
| | веќе видена | слични

Особено внимание на состанокот беше фокусирано на теми поврзани со заштитата и зачувувањето на културното наследство во контекст на борбата против климатските ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска во ексклузивното интервју за албанската телевизија „Топ ченел" на прашање за спорот со Бугарија кажа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наградата за Тирана како Eвропска младинска престолнина (EYC) за 2022 година, претставува нов пат за напредок за градот, за младите и за земјата. Тоа е нов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата останува посветена на усогласување на нејзините национални напори со Агендата за иновации за Западен Балкан. Во текот на изминатите години, Владата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска учествуваше на Министерски состанок на промоција на Првата министерска платформа на Западен Балкан за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска и утре во Тирана, Албанија, ќе учествува на Министерски состанок на платформите за Западен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гувернерката Ангеловска-Бежоска на средба со претставникот на ЕИБ, Бјорн Габриел: Зелените финансии станаа потреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: