Охридската цреша ќе се извезува надвор од Балканот


2 копии

Не престануваат игрите на владејачката партија и нивните лаги. Овој пат земјоделците од охридскиот регион се изиграни со откупот на цреши и оставени се на ...
| | веќе видена | слични

Пелетите кога се појавија, можеа да се најдат по 200 денари за вреќа од 15 килограми, лани во екот на сезоната, толкава вреќа чинеше 290 денари, а сега веќе ...
| | веќе видена | слични

Ако не сакате да плаќате високи сметки за греење на струја, а нема ниту доволно огревно дрво, тогаш пробајте со пелети, ама нив ги нема ниту за лек и покрај ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Количеството на огревно дрво што го обезбедува државното претпријатие ЈП Национални Шуми не е доволно за да се задоволат потребите на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Оваа година имаме рекордна побарувачка на огревно и техничко дрво. Според пишувањата на медиумите, огревното дрво за загревање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата не ги ни спомнува, а граѓаните немаат пари да ги платат пелетите за греење откако нивната цена се зголеми 100 проценти во однос на лани. Додека власта ...
| | веќе видена | слични

Во очекување на тежок зимски период и неизвесна грејна сезона Македонските граѓани веќе го чувствуваат новиот бран на поскапувања, кои дополнително го празнат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 272 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридската цреша ќе се извезува надвор од Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: