Цената на нафтата се стабилизира, Биткоин расте

Ценит на нафтата на меѓународните пазари во петокот пораснаа на над 112 долари за барел, имајќи предвид дека прекините на испораките од Либија и најавениот ...
| | веќе видена | слични

Саудиските власти користат дипломатски напори зад сцената за да го зачуваат повеќедеценискиот нафтен сојуз со Русија, истовремено искористувајќи ја можноста за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кина и Индија би можеле да го попречат спроведувањето на планот на земјите од Г7 за ограничување на цената на руската нафта со ангажирање на нивните бродови за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудиска Арабија и нејзините партнери во Советот за соработка во Заливот (GCC) нема да ја поддржат намерата на Западот да ги ограничи цените на руската нафта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 394 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 235 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 87 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на нафтата се стабилизира, Биткоин расте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: