ЕДНА ПЛАТА НА КОМПЈУТЕРЏИЈА РЕЧИСИ КОЛКУ ПЕТ НАЈНИСКИ, просечната плата не е вистински приказ на платите во земјава

Највисоката просечна нето плата во земајва е исплатена во сектор Компјутерско програмирање, консултантски и сродни дејности и достигнува 82.240 денари. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во оваа прилика, сакаме да истакнеме дека планираното покачување на платите во јавното здравство за 5% за Синдикатот на Клинички центар не е прифатливо. ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на Клиничкиот центар прифатил линеарно зголемување на платите за сите вработени во јавното здравство од 2806 денари наместо скалестото покачување на ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на Клинички центар прифати линеарно покачување на основната нето плата од 2806 денари за сите вработени во јавното здравство на барање на Министерот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

“Со ребалансот на Буџетот за 2022 година се обезбедуваат средства за подобрување на стандардот и условите за живот на граѓаните во услови на најголема глобална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Единственото столче кое ССМ му го посвети на чуварот на државната каса, Фатмир Бесими, остана да зјае празно. На третиот ден од генералниот штрајк лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Отсекогаш сме биле партнери со сите синдикати за унапредување на правата на вработените во јавната администрација. Исто така, нашата поддршка не била  само со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во македонското собрание се случи инцидент до невиден размер, каде пратеникот на ДУИ, Арбр Адеми, нападна пратеници од опозицијата меѓу кои имаше и ...
сите 301 | | | веќе видена

Денеска (28.06.2022) во 12.45 часот на ул.„Дижонска" во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги и Единицата за интервентна полиција при СВР ...
сите 349 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 172 | | | веќе видена

Речиси цела интелектуална и политичка јавност е против Францускиот предлог, и сметаат дека владата треба веднаш да го отфрли. По низата критики од експертите, ...
сите 196 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослабне државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично ...
сите 169 | | | веќе видена

УКРАИНА може да ја заврши војната пред крајот на денот, а се што е потребно за тоа да се случи е наредба од украинскиот претседател армијата да го остави ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДНА ПЛАТА НА КОМПЈУТЕРЏИЈА РЕЧИСИ КОЛКУ ПЕТ НАЈНИСКИ, просечната плата не е вистински приказ на платите во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: