Цената на становите ќе стагнира но нема да паѓа велат консултантите за недвижности

3 копии

Стагнација на цената на метар квадратен. По вртоглавиот пораст изминатиов период, посебно во главниот град, консултантите за недвижности велат дека не може да ...
| | веќе видена | слични

Иако со релативно ниска стапка на поврат на инвестицијата во однос на другите облици на инвестирање, инвестирање во купување на станови сè уште претставува ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во 2021 година се издадени дозволи за градба за 7.894 стана, а неофицијалните податоци според анализите на консултантската куќа „Фортон Македонија“ покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Дали има изгледи да запре вртоглавиот раст на цените на становите во земјава, па дури и тие да се намалат, откако незапирливо растат подолго време, речиси две ...
| | веќе видена | слични

Дури 414.000 побарувања на брзи кредити имало во 2021, според извештајот на Македонскоот кредитно биро за минатата година, што покажува дека побарувачката кај ...
| | веќе видена | слични

Во претходните две години бевме сведоци на ненормален раст, како кај градежништвото, така и кај цените, што во неколку наврати резултираше со месечно ...
| | веќе видена | слични

Од крајот на април во автобусите и билетарниците на ЈСП Скопје има недостиг или воопшто ги нема билетите за едно возење, а патниците ќе почекаат уште некое ...
| | веќе видена | слични

Цените на становите континуирано растат во последните години и динамика на ваков тренд не е регистрирана уште од 2009 година. Но и покрај поскапувањето, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на становите ќе стагнира но нема да паѓа велат консултантите за недвижности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: