ЕУ заклучоци - брзо решение за Македонија, 9 милјарди евра за Украина


Целосна посветеност на перспективата за членство во ЕУ на Западен Балкан, забрзување на процесот на пристапување и барање брзо решение за деблокирање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе земји членки на ЕУ сметаат дека Францускиот предлог според кој Македонија треба да прифати дека друга држава ќе одлучува за нејзините национални, ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Европа има правила кои ги почитува, но тоа не значи дека не може да се направи преседан, особено земјата на која што се однесува некој документ, преговарачка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски за „Заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија кажа дека Европа има правила кои ги почитува, но тоа не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 439 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, упорно крие од јавноста кое е вистинското барање на Бугарија за Уставот. Како што откри Пендаровски, барањето на ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 132 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за финансирање и буџет на денешната седница не го одобри предлогот за линерално покачување на платите во јавниот сектор, а од Сојузот на ...
сите 262 | | | веќе видена

Во полициска контрола во содејство со вработени во Државен пазарен инспекторат, во Берово утврдено е присуство на три малолетни лица по 24:00 часот, додека ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ заклучоци - брзо решение за Македонија, 9 милјарди евра за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: