ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ковачевски го отфрли францускиот предлог и повика да се почитува македонскиот народ


КОВАЧЕВСКИ ГО ОТФРЛИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Премиерот Димитар Ковачевски го одби францускиот предлог, и постави пет дополнителни услови. Ковачевски му се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи рече дека не смета оти францускиот предлог е идеален, но, како што рече, ни овозможува после 17 години влегување и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи официјално и препорача на Владата дека треба да се прифати предлогот на Европската Унија, вклучувајќи го ставот на ...
| | веќе видена | слични

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
| | веќе видена | слични

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако кажеме „да“, веднаш се усвојува рамката, а утредента може да се одржи прва меѓувладина конференција. ЕУ ќе каже „Добредојдовте на отворањето на преговорите ...
| | веќе видена | слични

Од моментот кога беше објавен првичниот француски предлог за надминување на бугарската блокада на Македонија во ЕУ, ткн. Протокол односно записникот од вториот ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот дел од барањата со кои Софија го условува патот на Скопје кон ЕУ се содржат во ткн. Протокол од меѓувладината комисија. Тој веќе стана дел и од ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во 19 часот пред Владата се одржува протест за најавата на премиерот Ковачевски дека ќе се прифати францускиот предлог. Граѓаните денеска излегоа пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 81 | | | веќе видена

Стигна и потврда од агентот на Марко Арнаутовиќ дека Манчестер јунајтед испратиле понуда за него, тие сега ја притискаат Болоња да ја прифати понудата. Италија ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ковачевски го отфрли францускиот предлог и повика да се почитува македонскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: