Официјално: Бојан Миовски потпиша за еден од најголемите шкотски клубови!

Македонскиот репрезентативен напаѓач, Бојан Миовски, е нов член на шкотски Абердин. Миовски потпиша четиригодишен договор со клубот кој е четирикратен првак на ...
| | веќе видена | слични

Еден од најпознатите унгарски клубови, Мол Фехервар сериозно запнал за ангажман на двајца македонски репрезентативци. Според медиумите во Унгарија, Фехервар ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесуваат унгарските медиуми , 22-годишниот Никола Серафимов би можел од следната сезона да има нов клуб. Минатата сезона македонскиот одбранбен ...
| | веќе видена | слични

Висар Муслиу е пред останување во таборот на Инголштад, кој што следната сезона ќе се натпреварува во германската трета лига. Само добра понуда може да ја ...
| | веќе видена | слични

Вилјареал го официјализира ангажманот на Хосе Луис Моралес. Искусниот напаѓач го раскина договорот со Леванте, каде што долго време беше соиграч со Енис Барди, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради големиот потенцијал и добрите партии во Унгарија, повеќе од јасно беше дека Бојан Миовски нема да продолжи во МТК Будимпешта, а вчера пристигна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално: Бојан Миовски потпиша за еден од најголемите шкотски клубови!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: