Желбата на Челси и Манчестер Јунајтед го продолжи договорот со Лајпциг

Челси и Манчестер Јунајтед беа сериозно заинтересирани за Кристофер Нкунку, но напаѓачот реши да ја продолжи соработката со неговиот актуелен клуб. Нкунку го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристофер Нкунку реши да го игнорира интересот на гигантите ширум светот и да стави потпис на нов договор со РБ Лајпциг, сепак следното лето тој речиси сигурно ...
| | веќе видена | слични

Кристофер Нкунку имаше сезона за паметење во Германија и постигна 35 гола на 50 натпревари за Лајпциг, па поради тоа го сврте вниманието на себе и се доведе во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лајпциг го продолжи договорот со својот најдобар играч Кристофер Нкунку до јуни 2026 година. Иако Французинот беше цел на повеќе европски гиганти, тој се реши ...
| | веќе видена | слични

Искусниот шпански фудбалер, Сеск Фабрегас, летово го напушта Монако и францускиот клупски фудбал, а уште е во потрага по нова клупска средина. Според некои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1447 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Желбата на Челси и Манчестер Јунајтед го продолжи договорот со Лајпциг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: