Интервју со Фасуи: Softelligence е компанија со фокус на клиентите и луѓето


Дури и од Хавана, Куба, Арналдо Перез, софтверски инженер, се вработи во Центарот за развој на Мајкрософт во Србија (MDCS), одлучи да се пресели во Белград, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската компанија „Вабтек“, глобален производител на системи за сопирање шински возила, која го презеде делот за сопирачка опрема од некогашниот ...
| | веќе видена | слични

Додека компаниите внимателно ги избираат своите вработени, многу баратели на работни места го прават спротивнотото. Често, тие го „земаат“ првиот автобус што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има настани кои се тим билдинг за една компанија, но има и настани кои се создадени да бидат многу повеќе од тоа. Еден таков настан е и Тransformational ...
| | веќе видена | слични

Разговараме со Сања Михајловски, на позиција Директор за управување со директна продажна мрежа во Кроација Осигурување и студент на првата Семос Академија за ...
| | веќе видена | слични

Доколку полека се обидеме да навлеземе во длабочините на системското размислување на компаниите во нашата земја, доаѓамe до еден многу интересен заклучок - ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 1070 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 113 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел смета дека Унијата во различни периоди плати цена за принципот на едногласност во ...
сите 32 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 202 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со Фасуи: Softelligence е компанија со фокус на клиентите и луѓето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: