САД го зголемуваат тестирањето на мајмунски сипаници, 142 лица заразени од мај

САД го зголемуваат капацитетот за тестирање на мајмунски сипаници со испраќање тестови во пет комерцијални лаборатории. Одделот за здравство и човечки услуги ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Светската здравствена организација (СЗО) не гледа потреба од откажување или одложување на масовни настани ова лето поради невообичаено високиот број случаи на ...
| | веќе видена | слични

„Научивме дека масовните собири сами по себе не го засилуваат преносот, важно е однесувањето за време на настаните“, изјавија експерти на СЗО. Сепак, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американскиот центар за контрола и превенција на болести објави дека постои доказ за локален пренос на мајмунски сипаници. Случаи има кај машки лица кои имаат ...
| | веќе видена | слични

По корона вирусот, нова епидемиолошка закана се мајмунските сипаници. Експертите советуваат да бидете внимателни за време на вашите годишни одмори. Посебна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД го зголемуваат тестирањето на мајмунски сипаници, 142 лица заразени од мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: