Левица: Одговорот на Бесими за инфлацијата е осиромашување на граѓаните

2 копии

Според Министерот за финансии Фатмир Бесими, за надминување на инфлаторната криза, во негови зборови - иако политички е многу непопуларно, препораките се да се ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Левица преку соопштение порача дека министерот за финансии, Фатмир Бесими не успеал да одговори на инфлацијата која го осиромашува народот ...
| | веќе видена | слични

 Тој аргументира, дека за на најранливите категории и не се препорачува намалување на даноците за горива и храна, туку обезбедување на социјална сигурност на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши го призна неуспехот на Владата, велат од Алијанса за Албанците. -Тој самиот изјави дека последните мерки не дале ...
| | веќе видена | слични

„Владата има можности да повлијае на цената на горивата до одреден степен. Зошто не го прави тоа?“ – прашува весникот „Скопско ехо“ во својот редакциски ...
| | веќе видена | слични

„Не можеме да ги оставиме нашите животи на милост и немилост на оваа Влада, која до перверзност им служи на интересите на еден грст олигарси врз грбот на ...
| | веќе видена | слични

Какви антикризни мерки подготви владата и кој ќе може да добие некаква помош останува тајна се до донесувањето на ребалансот на буџетот, кој е во собраниска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За да ја надминеме инфлаторната криза потребни се храбри и одговорни економски одлуки, кои нема да се водат од дневно-политичката агенда. Тие ќе се засноваат ...
| | веќе видена | слични

 Тие ќе се засноваат на економските закони, силна анализа и јасна цел – стабилизација, надминување на кризата и економски раст. Ова го нагласува министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Одговорот на Бесими за инфлацијата е осиромашување на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: