КОВИД 19: Близу 12 отсто позитивни од 777 тестирани

23 копии
2 копии

Непосредно пред почетокот на летните одмори расте бројот на заразени со ковид во повеќе европски земји. Причината за ова се подвидовите на Омикрон-БА.4 и БА.5. ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска се појавија нови позаразни подваријанти на омикрон и предизвикуваат значително зголемување на бројот на нови случаи на заразени во последната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во последните 24 часа регистрирани се 108 позитивни на ковид-19 од 723 тестови, или 14,9 отсто од тестираните, од кои 29 се реинфекции, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1180 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во „10 Минути“ порача дека македонскиот јазик им бил еден од најважните прашања. Според него, првичната ...
сите 290 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД 19: Близу 12 отсто позитивни од 777 тестирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: