Трговците од Струмичко стравуваат од недостиг на домати и краставици и изгор цени на пазарите на мало

9 копии

Трговците и извозниците од Струмичко стравуваат дека во јули и август ќе бараат килограм повеќе домати и краставици од вториот производствен турнус, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Годинава собирачите и откупувачите на печурки во кичево-бродскиот регион можат да бидат делумно задоволни од заработката што ја реализираа од јунската реколта. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Дождот кој пред неколку дена го зафати делчевскиот регион повторно придонесе за зголемена појава на печурки. Собирачите на печурки велат дека појавата била ...
| | веќе видена | слични

Нема одговор дали ќе има субвенции од интервентниот фонд за ниската цена на зелката ова пролет заради што струмичките земјоделци излегоа на протест. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трговците од Струмичко стравуваат од недостиг на домати и краставици и изгор цени на пазарите на мало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: