По палењето на клубот на Бугарите, Ламбе ќе се појави во јавноста – ќе пее на „Пивофест“

5 копии

Популарниот фестивал во Прилеп, Пивофест годинава ќе се одржи од 14 до 17 јули. Акцентот е ставен на македонската музичка сцена.Наум Петрески, Миле Кузманоски, ...
| | веќе видена | слични

Ламбе Алабаковски на 16 јули ќе пее на Пивофест во Прилеп. Ова ќе биде негов прв настап, откако пејачот беше приведен под сомнение дека го потпалил влезот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Со седум капитални инфраструктурни, комунални проекти, и седум музичко-забавни случувања, ќе го одбележиме 67-миот роденден на најстарата скопска општина, ...
| | веќе видена | слични

Во амфитеатарот на Спомен-куќата на Тоше Проески во Крушево, на 29 јуни ќе се одржи хуманитарниот концерт насловен „Детска насмевка за овој свет“. Овој датум ...
| | веќе видена | слични

Со седум капитални инфраструктурни, комунални проекти и седум музичко-забавни случувања, Општина Кисела Вода ќе го одбележи 67-миот роденден. -Започнувајќи од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По палењето на клубот на Бугарите, Ламбе ќе се појави во јавноста – ќе пее на „Пивофест“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: