Жител на неготинско Криволак осомничен за производство на марихуана

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
| | веќе видена | слични

Расчистена е кражбата на уметнички слики, предложен е притвор за едно лице, јави денес и скопското обвинителство откако утринава полицијата соопшти дека го ...
| | веќе видена | слични

Притворен е крадецот кој на 26 и 27 јуни украде вкупно 16 слики од Павле Кузмановски изложени во „Матица ексклузив“ во центарот на Скопје. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице на возраст од 33 години осомничено дека сторило продолжено кривично дело – Тешка кражба ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот, на 26 и 27 јуни, два пати влегувал во книжарница на улицата „Ѓуро Стругар“ во Скопје, од каде противправно одзел 16 уметнички слики со вкупна ...
| | веќе видена | слични

Утрово МВР издаде соопштение дека е фатен Е.Д.(33) од Скопје за кого била издадена локална потерница, поради постоење основано сомнение дека сторил две тешки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 617 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на неготинско Криволак осомничен за производство на марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: