На најуспешните 12 студенти денес им беше врачен „Инженерски прстен“


4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го врачи признанието „Инженерски прстен“ на најуспешните 12 студенти кои дипломирале на факултетите што негуваат ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Македонскиот јазик од следната академска година ќе можат да го изучуваат сите студенти на Истанбулскиот универзитет.Со заложби на Меѓународниот семинар за ...
| | веќе видена | слични

Младата Александра е студентка на Институтот за безбедност, одбрана и мир на Филозофски факултет во Скопје. Но објаснува дела факултетот кој што го избрала ...
| | веќе видена | слични

Идните студенти треба да го изберат она што навистина им лежи на срце, но доколку се во дилема, сепак треба да се одлучат за она што е поперспективно кај нас, ...
| | веќе видена | слични

Факултетот за современи општествени науки при УЈИЕ беше основан во 2001 како единствен и прв факултет во оваа академска дисциплина во Република Македонија и во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски го врачи признанието „Инженерски прстен“ на најуспешните 12 студенти кои дипломирале на факултетите што негуваат инженерски ...
| | веќе видена | слични

Веќе 3та година македонските студенти имаат можност да студираат и да се стекнат со британска државна диплома, и тоа во Скопје. Преку соработката на Скопје ...
| | веќе видена | слични

Бродот на европски студенти – БЕСТ Скопје и ова лето, по 17. пат го организира меѓународниот Летен Академски Курс што ќе се одржи од 10 до 18 јули. „За време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На најуспешните 12 студенти денес им беше врачен „Инженерски прстен“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: