Ковачевски: Францускиот предлог во ваква форма е неприфатлив


Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција посочи дека во ваква форма, францускиот предлог не е прифатлив за Македонија. „Предлогот ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама попладнево соопшти дека го поздравува францускиот предлог кој од Париз денеска пристигна во македонската Влада. -Последниот ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Бранко Героски во својата колумна на порталот Плус инфо излезе со сериозна критика за бугарскиот премиер во оставка, Кирил Петков, но и со пофални ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
| | веќе видена | слични

За Вашингтон, веродостојноста на перспективата за проширување на ЕУ е животно важна за стабилноста и просперитетот на Западен Балкан.  -Сметаме дека ...
| | веќе видена | слични

Александар Видиновски е во Брисел, Александар како да се толкува фактот што вчера и Макрон и холандскиот премиер Руте не нарекоа „северномакедонци“, а според ...
| | веќе видена | слични

Го споделувам и поддржувам ставот на премиерот Ковачевски во однос на билатералниот дијалог со Бугарија и евроинтегративниот процес, објави синоќа првиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Ограничете го вашето присуство на улиците на Енергодар! Добивме информации за нови провокации од страна на окупаторите“, објави на Телеграм украинската ...
сите 306 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена

Еден од најпознатите светски писатели, Салман Ружди кој завчера беше нападнат за време на јавен настап во Њујорк, денеска е изваден од респираторниот апарат и ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Францускиот предлог во ваква форма е неприфатлив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: