ШТО МУ ОБЈАСНУВА КОВАЧЕВСКИ НА ПЕТКОВ: Заврши самитот за Западен Балкан


По скоро четири часа заврши самитот на ЕУ за Западен Балкан во Брисел, што беше многу подолго отколку што беше планирано. Пред почетокот на дискусиијата, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според премиерот на Холандија, Марк Руте, Бугарија и Македонија се блиску до изнаоѓање компромис за спорот што всушност ја спречи Македонија да се движи кон ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот на Франција, Емануел Макрон го поздрави гласањето во бугарскиот Парламент за францускиот предлог и рече дека процесот продолжува, јави ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон го поздрави гласањето во бугарскиот парламент и најави дека во следните денови ќе продолжат консултациите со партнерите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Франција, Емануел Макрон на прес-конференцијата спомена дека има нов развој на ситуацијата во однос на почетокот на преговорите со ЕУ на ...
| | веќе видена | слични

„Сакам да го поздравам гласањето во бугарскиот парламент со што се отвора пат за укинување на ветото и отворање на преговорите за пристапување на Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1180 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во „10 Минути“ порача дека македонскиот јазик им бил еден од најважните прашања. Според него, првичната ...
сите 290 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО МУ ОБЈАСНУВА КОВАЧЕВСКИ НА ПЕТКОВ: Заврши самитот за Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: